FOTOGRAAFIA- Missis Estonia 2020 võistlusel fotograafina!

Kui mu tuttav kuulis, et plaanin sügisel minna EKA-sse graafilist disaini õppima ja et see õpe sisaldab ka fotograafiat, siis tegi ta ettepaneku, et ma võiks tulla kätt ja silma harjutama Missis Estonia 2020 võistlusele. Minu esimene reaktsioon oli et APPI ma ju pole proff ja alles hakkan fotograafiat õppima. Photoshoppi tean ka alles algkursuse jagu ja et mis ma teen, kui fotod üldse välja ei tule. Tuttav aga rahustas mu maha ja ütles, et üritusel on teisi fotograafe ka ja võistlusel osalejatele pidi meeldima kui fotosid on paju, TULE JA HARJUTA JA ÕPI!


Kui aus olla ega ma palju ei mõelnud ka! Sellist võimalust ei tohi käest lasta. Järgmisel päeval marssisin PhotoPoint poodi, kus saab objektiive jms laenutada. Teadsin, et mu kaameraga poest kaasa saadud objektiiv ürituse tarbeks ei kõlba kindlasti. Kuna aga Tamron 24-70/F2 DI VC USD G2 objektiiv oli juba ära laenutatud, siis sain kasutada 35-150 F/2.8-4 DI VC 05D, mis pidi ka OK olema. Ma ei osanud vastu vaielda. Kohapeal pidin oma tuttavalt saama kasutada ka välklambi ja nii ma siis tundsin, et olen tehnikaga varustatud.


Üritus kestis 2 päeva. Esimesel päeval Kanutiaia Huvikooli majas oli peaproov. Hea, et sain tagareast üldplaane teha ja siis väga palju rahvast ei olnud. Üllatuseks aga sain teada, et Missiseid on 2, ehk Missis Estonia Classic on 50+ vanuses ja Missis Estonia alla 50 aasta, ning lisaks valitakse ka kaunis nooruke Miss Globe 2020. Päeva lõpuks tahtsid käed otsast kukkuda, sest kaamera koos hea objektiivi ja välklambiga kaalus palju. 4 tundi käed ülespidi selle raskusega ja nagu oleks tugevat hantlitrenni teinud. Kodus kaalusin huvi pärast selle komplekti üle ja sain 3,5 kg. Teine päev aga oli alles ees! Õla ja käe lihasvalust hoolimata olin kell 18 uuesti valmis. Hasart oli suur! Pidi ju nüüd toimuma finaal, kus kõikidel kõige kaunimad kleidid seljas on ja valitama ka võitjad.


Teise päeva võistlus toimus Estonia teatri kõrval asuvas uue klaaskohviku keldriruumides, kus on kena suur lava. Ehmatus oli päris korralik, kui sain aru kui palju profifotograafe siin kohal oli, kes kõik esindasid tuntud väljaandeid. Ajasin siis selja sirgu, võtsin julguse kokku ja sättisin end nende vahele valmis. Enne kui üritus alata sai, olid mul juba käed üsna väsinud. Õnneks leidsin ühe kõrgema baarilaua, kuhu peale oma küünarnukid asetada sain ja nii pidasin ettevalmistava aja vastu. Pärast aga läks õnneks nii huvitavaks, et ma ei saanud arugi, kuidas kella 18.00-st oli saanud 22.30. Neli ja pool tundi! Ilmselt adrenaliin oli sedavõrd vägev, et ma alles kodus voodis sain aru, kui väsinud ma olen. Fotode töötlemine Photoshopis aga ootas alles ees.


Megalahe kogemus!


Väga suur tänu ürituse korraldajale Martin Lepale selle võimaluse eest!Veel lugemist
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now