Taimeteed - maitsvad ja kasulikud!

Olen juba ammu armastanud taimeteesid rohkem, kui poes müüdavaid musta, valget või rohelist teed. Minu kindlad lemmikud on piparmündi-, kibuvitsa- ja pärnaõietee. Kuna sel aastal aga on veidí enam aega, siis otsustasin sel aastal talvevaruks teed ise korjata. Üks viis teiseni ja nüüd olen avastanud enda jaoks nii mõndagi uut veel lisaks.

Piparmünditee

Värskest piparmündist saab teha teed niipea, kui ta oma rohelised lehekesed maast välja pistab kevadel. Kuivatamiseks aga on parim juuli lõpp või augusti kuu, siis kui taimed juba suuremad on.

Piparmündil on organismi rahustav toime ja see maitseb kõigile alati imeehästi.

Rohkem infot internetist Delfi lehelt: https://lood.delfi.ee/omamaitse/tervis/

Pärnaõietee

Pärn õitseb juulis. Pärnaõietee lõhnab magusalt nagu mesi ja maitseb veel paremini. Soovitatakse seda kasutada palaviku alandajana ja gripi ajal aga mulle maitseb see ilma igasugu haiguseta.

Rohkem infot Postimees lehelt: https://60pluss.postimees.ee/

Nõmm-liivatee ja Aed-liivatee

On armas madal lillade õitega kivitaimla lillelaadne taim, mis kasvab liiva või lubjakivi peal. Liivatee on tüümiani sugulane, kuid maitselt mahedam. Aed-liivatee on kultuurtaim, kasvatatakse aedades ilu- ja maitsetaimena. Nõmm-liivatee kasvab looduslikult. Liivateed saab osta apteegist aga palju lihtsam on seda mitte nii väga tuntud maitsvat teed korjata loodusest. See tee aitab külmetushaiguste korral ja ravib ka köha. Täpsemalt loe https://maarohud.weebly.com/

Angervaks

Õitseb juulis ja seda leidub Eestis peaaegu, et kõikjal. Minu jaoks selle aasta avastus ja väga suur üllatus oli, et mu ämm ja ema seda juba ammu korjasid. Õied lõhnavad väga magusalt ja sellest valmistatud siirup sobiks ka pühapäevaste pannkookide peale. Angervaks aitab liigeseid, puhastab organismi ja vedeldab verd: Täpsemalt loe: https://maaelu.postimees.ee/

Põdrakanep

Õitseb juulis.Minu selleaasta uus avastus. Seda taime välimuselt teadsin ammu aga ei teadnud, et see söödav-joodav on. Maarohud veebileht ütleb, et see ravib 99 haigust. Põdrakanepi teel on rahustav ja valuvaigistav toime ning see ravib unetust ja peavalu. Rahvameditsiin tunnistab teda ka kui vähivastast ravimit. Täpsemalt loe: https://maarohud.weebly.com/

Saialill

Seda lille tunnevad kõik. Lapsena meeldis mulle sügiseti vanaema juures näppude vahel saialille seemneid veeretada. Need olid sellised lahedalt kõverad. Mu vanaema raputas seda nii tee sisse, tegi alkoholitõmmist, kui ka tegi sellest hanerasvasalvi. Juba väga vanast ajast saati teati, et saialilleteel on tugev toime nii bakteriaalsete kui ka viiruslike nakkuste vastu.

Täpsemalt loe: https://alkeemia.delfi.ee/tervis/taimetarkused/

Kummel

Maailma kõige tuntum ravimtaim! Lapsena mulle see tee ei maitsenud kohe üldse ja nüüdki olen pigem õppinud tegema teesegusid, kuhu lisan ka kummelit. Kummelitee on erakordselt tugeva põletikuvastase ja ülitundlikkust vähendava toimega. Lahjat kummeliteed antakse isegi beebidele.

Täpsemalt loe: https://maarohud.weebly.com/

Kibuvits

Teed saab teha nii kibuvitsa õitest, lehtedest kui marjadest. Mõnda aega arvasin, et Egiptuses müüdav Karkade tee on kibuvitsa õie tee sealne variant aga täpsemal uurimisel selgus, et see on hoopis teine taim, mida meil siin ka toakasena teatakse. Meil siin kohapeal kasvava kibuvitsa õied ja lehed on C vitamiini rikkad ja nendest valmistatud tee on väga maitsev. Veelgi vitamiinirikkamad on aga värsked kibuvitsamarjad, millest talveks on hea ka moosi valmistada.

Kibuvitsa kohta loe siit: https://toidutare.ohtuleht.ee/

Karkade tee ehk Hibiskus ehk Kleopatra jook.

Egiptuses on võimatu käia kokku puutumata Karkade teega. Seda juuakse seal kogu aeg ja seda üritatakse müüa kaasa kõikidele turistidele. Oma esimesel Egiptuse reisil suutsin seda kogenematu kauplejana kaasa osta pea kõikide oma sugulaste jaoks. Õnneks maitseb see hapukalt hea ja on ka organismi puhastav.

Täpsemalt loe: https://alkeemia.delfi.ee/tervis/toitumine/

Kas teadsid, et meil toakase nime all tuntava taime õitest võid teed teha?

Vaata siia: https://maaelu.postimees.ee/

Nurmenukk

Nurmenukk õitseb hiliskevadel ja tema õitest valmistatud tee maitseb tõeliselt hästi. See tee on parim kevadiseks organismipuhastuseks, kuna viib kahjulikud ained kehast välja.

Täpsemalt loe: https://maarohud.weebly.com/​

Korvis äsjakorjatud Põdrakanep koos suvikõrvitsa õitega ja korvi kõrval Hibiskus.

Veel lugemist
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now