EMS treening - Mis see on?


Mida tähendab salapärane lühend EMS? Wikipedia annab sellele vastuseks "Electrical muscle stimulation, neuromuscular electrical stimulation". Ja nii ta ongi. Lihasnärvide elektriline mõjutamine võiks ehk eesti keeles öelda. Internet räägib sellest ka kui tulevikutreeningust, kuna lühikese treeningajaga on võimalik saada maksimaalne soovitud treeningkoormus just seal kehapiirkonnas, kus soovid.

Kuidas see siis tegelikult on?

Saabun Kehastuudio uude salongi spordiriided seljas. Kohapeal aga selgub, et enda riideid polegi vaja ja panen selga nende poolt antud püksid ja särgi, mille peale paneb treener märja kostüümi, mis on ühendatud aparaadiga. Kohe kui vorm seljas, hakkas treener keerama aparaadi nuppe, ise küsides, et kas ma juba tunnen midagi. Mida rohkem võimsust juurde keerati, seda rohkem tundsin veidrat vibratsiooni lihastes. Veidi naerma ajas see veider tunne, kuni küljelihasteni jõudsime, sest siis tegi see mingiks ajaks ikka kohe päris kõdi. Võimsus paigas, siis soojendusharjutusi tegema. Harjutused olid lihtsad, aga umbes peale viit minutit hakkasin tundma kuidas higi voolab. Vibreerivate lihastega oli ka lihtsaid harjutusi kuidagi päris raske teha. Oli ka tunne, et veidi nagu on tasakaal paigast ära, sest harjutusi tehes pinguldas aparaat lihaseid ka ise. 15 minutiga olin ikka täiesti higist leemendav. Keha harjus tasapisi uue olukorraga ja treener tegi ettepaneku võimsust veidi juurde keerata. Mõtlesin proovime. Polnudki midagi väga hullu. Tasakaalu hoidmine harjutuste ajal läks küll veidi raskemaks ja higi tilkus nüüd juba ikka täiega. Lõpuks sai harjutuste osa läbi ja nüüd pidin lihtsalt lamama ja ootama, kuni aparaat oma tööd edasi teeb. Kõige mõnusam osa ma ütleks. Miski nagu masseeriks kõiki su olulisemaid lihaseid. Trenn tehtud ja polnudki midagi hullu. Tunne pärast kostüümi eemaldamist oli hea, kuigi lihased nagu vibreerisid edasi. Oleks nagu 1 tunni asemel paar tundi jõusaalis rassinud. Uhh kui hea tunne oli peale trenni koju päevitama minna.

Õhtul hiljem ega ka järgmisel päeval mul lihased ei valutanud, aga tunne oli, et olen hea treeningu teinud. Tundus ka, et kõige korralikuma trenni said kõhu ja tuharalihased.

Kui tahad kiiret tulemust, siis arvan EMS-i tasub proovida kindlasti. Aitab kaalu langetada ja kõhule kuuspaki tekitamine peaks sellega samuti kiiresti minema. EMS-i tasub proovida ka siis, kui sul on olnud mingi vigastus, sest treeningul saab harjutusi kombineerida koos elektriimpulssidega nii, et hoidud vigastatud koha ülekoormamisest.

Veel

Kui oled enda kehavormimise tõsisemalt käsile võtnud, siis soovitan peale EMS-i minna ka LPG-sse, mis on ülitugev aparaadiga tehtav massaaž. Ka paar sellist protseduuri koos teeb sinust justkui uue inimese lühikese aja jooksul. Tehnika areneb ja miks mitte uusi võimalusi proovida.

Siin ka Wikipedia link juhuks kui soovid EMS kohta rohkem lugeda:

https://en.wikipedia.org/wiki/Electrical_muscle_stimulation

Kehastuudio EMS treeningu info leiad siit:

http://www.kehastuudio.ee/ems-treening/


Veel lugemist
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now