EGIPTUS - Kõik hinnas!


Põhjamaa inimesele on kevadel peale pikka pimedust ja külma talve vaja sooja päikest ja merevett! Üsna mugav on võtta hotell, kus kõik on hinnas. Lähim tõeliselt soe soodne paik on meile Egiptus ja nii ma siis puhkasingi nädalakese Hurghadas, Seagull hotellis. Suuri plaane puhkuseks ei teinud, kuna olen selles riigis juba üksjagu käinud ja olulisemad vaatamisväärsused on nähtud. Tean, mida tähendab kõik hinnas, aga olin unustanud kui halb on vaadata, kuidas inimesed toitu raiskavad ja et süüakse ning juuakse nagu segased. No ja ega Egiptlased kadedad ole. Kõik kõige kaloririkkamad toidud on suurte pikkade lettide peal peaaegu et kogu aeg olemas. Mina aga leidsin vaevu selle toiduhunniku seast mida süüa :( No olen ikka pirts küll vist.

Hommikusöögiga oli kõige kergem. Jogurt oli alati olemas õnneks ja kohvi ka. Puuvilju oli, aga nende maitse oli kuidagi vale. Krokodillisaia polnud varem näinud :) Lauda kaunistada nad oskavad!

Lõunalauas oli juba raskem, sest supp ei olnud iga päev maitsev ja taignas ning rasvas küpsetatud kala pole eriti minu toit. Grillkana oli liiga üle küpsetatud, kuiv ja kõva. India lihakaste rasvane. Hiina kalawok magus ja rasvane. Tomatil polnud head maitset, see küll päikse all polnud kasvanud ja iga päev nagu hiina kapsast ka ei tahtnud. Riisi, makarone ja friikartuleid ma ei söö, pirukaid samuti mitte. Õnneks oli miski soolane kohupiim, mis oli üsna ok ja kui selle kõrvale veidi baklazaanirooga võtsin, sain kõhu täis. Samuti maitses kohalik Molokheya supp. Toitu on lademes, aga süüa leida on raske. Täiesti nali.

Pealelõunal näen rahvast burgeritega rannas. Läksin uurima. Maksaburgereid pakuti. Mõtlesin, et maksa võiks küll proovida. Iga päev ei taha, aga üks kord tuleb ikka proovida. Päris huvitav oli. Pole varem kunagi maksaburgerit saanud. Maks praesibulaga saia vahel :) Üsna huvitav oli. Külm mullivesi kuumal rannal! Mmmmm..... Koola jätan abikaasale!

Miks ei ole puuvilju?

Õhtusöögil kordus sama mis lõunalauas. Leidsin vaid kohupiima, baklazaani, maitsesin tüki seda tempura kala pika mokaga ja falafelit. Sain kõhu täis. Ümberringi oli aga suur raiskamine. Võetakse suured kuhjad kõike ette, mida rammusam seda rohkem ja siis pärast lahkutakse lauast, kus pool toitu on taldrikutel alles.

Huvitav kas toimiks, kui hotellis tehtaks kasvõi üks lett tervisetoitu? Kui oleks suur silt üleval, et siit leiate värske ja aurutatud toidu "Healthy Food" ning et võta nii palju, kui süüa jaksad. Maltal hotellides olid igal pool sildid "Do not waste water" ja inimesed said aru. Malta saare vesi tehakse mereveest. Saarel endal looduslikku vett pole. Kõik said aru, et ei tohi raisata.

Äkki turistid ka Egiptuses saaks aru, kui oleks sildid, et toit peab olema kvaliteetne ja taldrikule tuleb võtta vaid see, mille ära jaksad süüa. No ja ega me keegi ju just õnnelik ka pole, kui puhkuselt saabudes 10 kg rohkem kaalume.

Parim toit mis Egiptuses sõin oli korralik tänavatoit. Grillitud kala mitte millegagi :)

Tallinnasse kaasa ostan portsu kohalikku magusat!

*Õppetund!

Hotell Seagull Resort **** = Turistivabrik!

Kõik Eestlased kellega rääkisin olid pidanud vahetama tuba, sest anti halva asukohaga tuba või siis kostis tuppa köögimüra. Viimasel päeval kohtasin üht pereisa, kes oli juba enne toa saamist maksnud igaks juhuks ette 5 dollarit, et saada peretubadest parimat võimalikku, kuid ka tal ei õnnestunud see esimese korraga. Rääkides pärast reisi Hurgada Gold`s Gym spordiklubi inimestega hotellidest, soovitati mul järgmine kord vaadata El Gouna 5 tärni hotelle.

Veidi jälle targem!


Veel lugemist
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now