VIGASTUS- Mis nüüd?


Paar aastat tagasi tegin pühapäevases trennis veidi krapsakama kankaanhüppe, mis lõppes minu esimese spordivigastusega. Seljadisk käis ilmselt korraks paigast ära. Õnnetus juhtus täpselt keset trenni. Tundsin, et midagi on halvasti ja puusad enam ei liigu justkui aga keha oli soe ja trenni andsin lõpuni. Pesemas sain ka käidud oma jalal. Kui aga autosse jõudsin, siis minestasin. Kui kaua sedasi autos istusin seda päris täpselt ei tea. Kui pilt ette tuli sõitsin autoga koju aga autost tuppa sain vaid neljakäpukil. Sõbrad tuttavad teadsid paremini kui mina, et mida teha ja nii olid mul samal õhtul olemas nii Arcoxia tabletid kui ka kargud.

Esmaspäeval helistasin oma perearstile ja ütlesin, et mis on juhtunud. Arst kirjutas välja veelgi kangema Arcoxia kui sõbrad tõid ja uuris kas tahan haiguslehte. Ei võtnud haiguslehte, võtsin välja töölt ühe tervisepäeva ja teisipäeval olin karkudega kontoris kohal. Mulle tundus, et kannatades liikudes pidevat valu on lihtsam, kui lamada ja siis korraks püsti tõustes veel hullemat valu taluda. Mina ja karkudega. No ei ole võimalik mõtlesin. Isegi naerma ajas omamoodi. Veidi parem hakkas alles reedeks, kui sain kargud koju jätta. Poolteist nädalat peale õnnetust suutsin juba trenni anda, kuid mitte kandade peal hüpata.

Sain perearstilt suunamise ka seljaravi kabinetti. Läksin kohale ja sattusin täesti masendusse. Mind võttis vastu üks vanem daam, kes teatas mulle kategooriliselt, et ma olgu vait ja ainult kuulaku ja igasugune Zumba unustagu ära. No mida??? Ei saa krokodillist oravat ega ka minust igapäevast joogaharrastajat. Maksin nõutud 40 eur ära aga järgmist korda keeldusin broneerimast olenemata selle daami tungivast pealekäimisest.

Mõtlesin, et mida nüüd teha. Aga kes saaks ikka paremini teada kui need kes sarnase asjaga kokku puutuvad. Uurisin sõpradelt treeneritelt mida teha, et paraneksin kiiremini. Sain päris üllatava teadmise. Enamus neist ei räägi isegi mitte oma perearstile, millega nad tegelevad. Õigete spordispetsialistide-arstide kohta liigub info vaid suust suhu. Ja nii sattusin kiropraktik Martin Heinmetsa juurde.

Hea kiropraktik on ime!!!!

Alguses kartsin väga minna, sest seljaravikabinetis oli tehtud palju haiget ja kartsin, et ka seekord üritatakse mul Zumbaga tegelemine ära keelata. Aga ei! Täiesti teine suhtumine on kui satud selle õige spetsialisti juurde. Kiropraktik Martin Heinmets mõistab inimesi nii mõtetes, kui oskab leida ka need kehapunktid, mis abi vajavad. Ka need millest sa ise teadlik polnud. Peale kiropraktikut tundsin end justkui viis aastat noorema ja erksamana. Tahan hüpataaaaa….., lennataaaa…, elu on jälle ilus! Maksis see esmakülastus küll 60 eur aga see on iga senti väärt ja kui teistkorda peaksin veel tahtma minna on ka abisaamine soodsam.

Vigastusest on möödas 3,5 aastat ja olen õppinud oma keha hoidma ning olen õnnelik, et see vigastus pole kordunud. Õppisin ka seda, et kõige tähtsam on usaldada oma sisetunnet ja teha seda, mis südamest tahad. Kui tunned, et teed positiivset ja õiget asja, siis saad lõpuks ikka terveks, et seda kõike ikka ja jälle edasi teha.

Rõõmu ja tervist kõigile!

Kui vajad samuti kiropraktiku abi, siis ära oota vaid mine kohe!

http://kiropraktikakliinik.ee/

Selline varustus on mul kogu aeg igaks juhuks kodus olemas, kui minul või mu sportlikul abikaasal peaks midagi juhtuma.

Õnneks viimasel ajal olen osanud hoida end nii et neid vaja pole :)

Erinevad lihasvalu salvid. Arcoxia juhuks kui peaksin end vigastama. Select põlvekaitsed, mida kasutan vahel talvel kui on külm ja ei taha peale trenni põlvi külmetada koju minnes. Seljasoojendus toru juhuks kui kannan lühemat jopet trennist koju minnes. Käeside juhuks kui tennisemängija küünarnukivalu peaks tagasi tulema. Pipraplaastrid mis samuti aitavad lihasvalu korral.Keldris seisavad ka mälestuseks kargud mida seljavigastuse ajal kasutasin :)

Hoidkem ennast!


Veel lugemist
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now