ZUMBA MAAILM – Trenni teises riigis - Itaalia


Põhja -Itaalia, Riva del Garda

Treenerid: Stefania Lorusso ja Debora Deflorian

Spordiklubi: Body and Mind

Umbes nädal enne oma puhkusreisi Põhja-Itaaliasse, kauni Garda järve äärde külastasin www.zumba.com lehte ja vaatasin kes väikses Riva linnas Zumbatrenne annab. Esimesena hakkas silma Stefania tund, kelle treeningsaal asus mu hotellist vaid 1 km kaugusel. Et kindel olla, et tund Body and Mind klubis ikka toimub kirjutasin talle läbi zumba.com leha, kuid otsisin ta üles ka Facebookis ning saatsin kirja ka seal. Selgus, et tund täiesti toimub igal T, K ja N, nii et leppisin temaga kokku, et teisip kell 20.00 olen kohal.

Zumbapäev käes. Abikaasa küll arvas, et mis see 1 km minna aga sellest hoolimata otsustasime autoga minna. No ja hea oli! Polnud seda trennikohta kortermajade vahelt leida midagi nii kerge. Sõitsime autoga vist ligi kolm korda ümber maja pimedas hoovis. Prrr… Jala poleks sinna küll sattuda tahtnud. Ja ega enne ei leidnudki õiget kohta üles kui olin Stefaniale Facebookis kirjutanud ning ta mulle hoovi vastu tuli koos suure sooja Itaalia-Zumbakallistusega. Zumbarahvas on igal pool ikka samasugune! Stefania mainis kohe alguses, et tema Inglise keel on kehv aja mis meil sellest. Zumba on kehakeel ja mõistsime esimesest sekundist üksteist niigi.

Saal oli ilus ja suure lavaga, peeglid seinas ja puha. Ainus mis kohe silma hakkas - Riietusruum oli üsna pisike ja pesemiseks vaid 1 dush. Õnneks olin arvestanud, et riided panen selga hotellis ja pärast lähen ka sinna pesema.

15 minutit tunni alguseni aega. Kohalike treenerite soovi kohaselt tegin neile enda trenni 3-e lugu, mida siis nende trenni lõppedes pidin kohalikule rahvale tegema. Selgus CNCO, Yandel-I lugu Hey DJ on ka Itaalia Zumbafännide suur lemmik.

Rahvas hakkas saabuma. Kõik juba riides ja stardivalmis. No ja nii kui kuulsid, et keegi kusagilt kaugelt tundmatust Eestist on neile külla tulnud, sain suurte rõõmsate kallistuste osaliseks. Muud ei kuulnudki kui Zumba ja Estonia. Zumba algas. Minu üllatuseks oli laval korraga 2 treenerit. Väga lahe! Stefania ja Debora olid mõlemas samad tantsusammud selgeks õppinud. Kava sisaldas nii tavapärast Zumbat kui ka veidi Strong-i. Kui aus olla siis kui kavas on 2 kuni 3 Strong tantsu pole mul ka Strongi vastu midagi. (kes ei tea Zumba Strong on pigem lihastreening harjutuste näol, kui tants). Uhh. Lõbus oli ja ikka väga higiseks kiskus enne kui enda lugusid sain tegema hakata. Rahvas tuli kenasti kaasa ja nii panimegi trennile üheskoos särava punkti. Nagu aru sain olin esimene mujalt riigist treener kellega nad koos Zumbatasid ja sealt ka see suur uudishimu minu vastu.

NB! Selleks ei pea olema Zumbatreener, et kusagil mujal riigis Zumbatrenni minna ja sa ei pea olema enne treeneriga tuttav. Lihtsalt võta läbi www.zumba.com lehe treeneriga julgelt ühendust ja tee oma päev huvitavaks ning rõõmsaks ka puhkusreiside ajal. Zumba on nagu võlusõna mille läbi oled sa sekundiga kohaliku rahva poolt omaks võetud! Proovi! See tunne on imeline!

ZUMBA = LOVE!


Veel lugemist
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now