Zumba Fitness ja Zumba Gold – Mis neil vahet ja kellele mõeldud?


* Zumba Fitness

Zumba Fitness on rõõmus intensiivne tantsuline treening. Siin ei ole vaja mõelda, mis on õige või mis vale. Küta täiega! Lase muusikal end kaasa haarata ja tantsi kogu hingest. Ladina-Ameerika muusika on sedavõrd kaasahaarav, et see tund on justkui rännak argielust eemale. Zumbatunnis paistab alati päike, õhk on soe ja näod naeratavad. Zumba trennikaaslased on sinu parimad sõbrad, kes on alati positiivsed ja treener on lihtsalt selle rõõmsa peo õhtujuht. Zumba on pidu sinus eneses ja käies siin kauem koged peatselt positiivset sõltuvust. Ja kui peale päevatööd tunnedki, et pea on arvutist paks ja liikuda nagu ei tahakski, siis tule ikka kohale, sest Zumba raputab sinust selle istumisest saadud väsimuse välja ning peale trenni tunned end palju paremini. Zumbatrennis teeme tavaliselt alguses ühe loo sisseelamiseks. Soojenduslugu on lihtsamate sammudega ja see äratab su keha üles. Järgnev tempo on vahelduv. Kui ka satub kaks tempokat lugu järjest, siis neile järgnev on alati veidi rahulikum. Tunni lõpus on üks või kaks lugu venituseks. Tantsusammud üldjoontes ei ole Zumbas keerulised aga kui oled elus päris esimest korda selles trennis, siis need võivad keerulised tunduda. Lapsena meile ju Ladina-Ameerika tantsude samme ei õpetata koolis. Kui aga käid selles trennis kolm või viis korda, siis võid kindel olla, et sammud saavad selgeks. Salsa jääb ju alati salsaks, Bachata bachataks ja Reggaton Reggatoniks. Tunni ajal jälgi, et tempo ei läheks sinu jaoks liiga hoogsaks. Treener küll jälgib inimesi saalis aga tempot vähendada ei saa, sest tunnis on alati neid kes on tulnud siia võtma viimast. Õige tempo on siis, kui suudad kõrvalolijaga vabalt rääkida. Kui aga tempo on läinudki liiga suureks, siis vähenda hüppeid ja jäta kätetöö ära. Kui teed trenni endale nauditavaks, siis tahad seda korrata ikka ja jälle. Zumba Fitnesstrenn on kordaläinud kui tunni lõpus oled üsna higine ja rõõmus!

* Zumba Gold

Zumba Gold on rõõmus tantsuline treening, mis sarnaneb Zumba Fitnessile aga selles trennis me ei hüppa, sammud on lihtsamad ja sammude kombinatsioone on vähem. Zumba Gold sobib inimesele, kes pole eluski varem trennis käinud, sobib veidi vanematele inimestele, sobib beebiootuse ajal, sobib ülekaalulistele, sobib siis, kui jalad ei taha põrutamist, on täheldatud, et see aitab ka depressioonist jagu saada, jne. jne. Muusika ja meeleolu on selles trennis sama rõõmus kui Zumba Fitnessis, kuigi muusika on veidi vaiksem! Teeme aga kõike lihtsalt veidi vähem hoogsalt, rohkem kontrollitult ning hoiame oma keha suurtest põrutustest. Tunni ajal jälgib treener trennis olevaid inimesi hoolsalt ja sätib tempo täpselt grupi vajadusi arvestades. Samuti räägib treener saalis oleva rahvaga, et kontrollida, et tempo pole läinud liiga suureks. Zumba Gold tund algab kava tutvustamisega, treener näitab ette rahulikult samme ja kes teeb kaasa see teeb, kes mitte, see mitte. Tutvustusele järgneb tavapärane soojendus. Esimesed üks või kaks lugu me justkui ei tantsikski. Teeme liigutusi, mis soojendavad keha üles. Loomulikult teeme seda kõike muusika saatel. Kui keha on valmis, siis alustame tantsulise osaga ning tunni lõpus on kaks lugu venituseks ning tasakaaluharjutusteks.

Lühidalt:

Nagu näed, siis tegelikult võid ka kaks tundi Zumbat järjest teha Tabasalus kui soovid. Alustades Zumba Gold-iga ja pärast Zumba Fitness otsa. Seda aga siis kui tead ja tunned, et oled 100% tugev ja terve.

Kohtume Zumbatrennis!


Veel lugemist
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now