KOLLAGEEN-Mis see on ja milleks vajalik?


Tantsimine on mu suur rõõm ja selle nimel ronin või puu otsa!

Kui oleme noored, siis keha toodab ise oma tegevuseks vajalikud ained ning me ei mõtle sellele teemale. Niiet enne seljavigastust ma isegi ei lugenud selliseid artikleid. Vahel võtsin tavalisi vitamiine, aga muud mitte. Kes ei tea, siis tõmbasin selja ära trennis.Juhtus see umbes 3 aastat tagasi. Tegin ühe veidi hoogsama kankaanilaadse jalatõste koos hüppega ja nii ta juhtus. Trenni andsin lõpuni, aga pärast veetsin nädalakese karkudel ning tugevaid tablette võttes. Käisin ka seljaravi kabinetis kuskohast öeldi, et vaata passi ja edaspidi käi vaid pilateses ja joogas.

Jonnakas nagu ma olen Zumbaga ma ei lõpeta!

Hakkasin uurima mida saaks teha, et keha toimiks edasi nii nagu ma temaga olin harjunud. Kiropraktik, kes töötab igapäevaselt profisportlastega, soovitas paar päris head harjutust seljalihaste tugevdamiseks, aga kuidas saavutada ikkagi see, et disk enam paigast ei läheks? Tuttavalt kuulsin kollageeni kohta. Asusin internetist lugema ja tõesti. Kollegeen on võtmetähtsusega valk kehas, mis hoiab keha justkui liimiga koos. Kollageen moodustab 30% keha kõikidest valkudest. Viimastest koosneb aga omakorda luid ühendav ja liigeseid koos hoidev sidekude. Kui aga veidi vanemaks jääme, siis kollageeni tootmine aeglustub ja meie nahk, liigesed ning ka juuksed ei ole enam endised. Ainus võimalus püsida noorena on suurendada kollageeni oma kehas.

Mõeldud tehtud. Proovin!

Ja uskuge või mitte toimib. Juba 1-kuuline igapäevane kollageeni tarbimine aitas. Kui mul varem vahel ületreenimise korral tekkisid põlvedesse justkui tühjad kohad, mis küll õnneks ei valutanud, siis nüüd seda polnud. Selg on samuti tugevam, kui kunagi varem. Liigesed hoiavad meie keha koos ja kui need töötavad, siis saamegi liikuda hästi ning rõõmsad olla. Alguses olin ikka skeptiline küll ka. Minu ainus teadmine kollageenist oli filmist Seks ja Linn, kus Samatha võttis mingeid kapsleid vananemise vastu. Ei mul pole tõesti midagi kaerukurrude vastu näos, aga kui see aitab mul liikuda nagu 10 aastat tagasi, siis see on just mulle. Tantsimine on mu suur rõõm ja selle nimel ronin või puu otsa. Võtan siis kollageeni või vitamiine või mis tahes.

Apteekides pakutakse erinevaid kollageeni kapsleid, aga aine kogus neis on üsna suur ning olen aru saanud, et tark on seda tarbida pigem pidevalt ja väheses koguses pikemat aega. Seega lõpuks jäin sellise joogi juurda nagu Yana. Yana pudel on mul külmkapis ja hommikuti võtan sealt lihsalt kiiresti ühe supilusikatäie koos hommikujogurtiga. Suur pudelitäis ei ole just väga odav, aga kuna seda kulub nii vähe korraga, siis ühest pudelist jätkub mul terveks kuuks. No ja eks ma mõnel päeval ikka unustan seda võtta ka. Eks kui trennihooaeg jälle peale hakkab siis olen hoolsam.

Kui sind see teema huvitab siis spetsialisti infot leiad siit:

http://artiaclinic.ee/imageskincare/

Oleme üheskoos igavesti noored ja Zumbatame nagu jaksame!


Veel lugemist
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now