SUVEL KÕIK ÕUE! Naissaarele teatrisse


Meil on juba traditsiooniks saanud, et igal suvel juulikuus läheme kontori naistega Naissaarele teatrisse. Nii ka sel suvel.

Kell 16.00 astume Katariina aurikule ning sätime end istuma pika laua taha. Mainin, et eeltööd nii suure kambaga minekuks alustasime juba 2 kuud enne sest muidu ei saa laevas kohti ega ka lauabroneeringut. Meid on kokku 11 naist. Laev alustab sõitu ja meie alustame pidusöögiga. Minu valik on hiidkrevetivarraste valik tsillikastme ja rohelise salatiga, kokteilisalat krevetiga, gourmet Brownies kook maapähkliga, kohv ja vesi kõrvale. Mõtlesin küll, et seekord teen valiku kus ei söö end üle aga lõpuks kui megamaitsva Brownie juurde jõuan siis mõistan, et uhh. Jooksma oleks homme vaja minna J Laev sõidab saarele veidi üle tunni. Jõuab nii süüa kui laeval ringi jalutada. Ilm on imeilus. Naissaarel võtavad meid vastu suured vanaaegsed autod. Istume autokasti ja sõit algab teatriplatsile. Kuna on aega läheme naistega veel mereranda pildistama ja vahuveini limpsima. Kell 19.30 asume küüni, mis on teatriks ringi ehitatud.

Etenduseks on seekord “Aadama õunad”.

Näitlejad: Märt Avandi, Andrus Vaarik, Margus Prangel, Priit Pius, Mari Abel, Tõnis Niinemets & Kait Kall.

Eelnevalt olen veidi internetist etenduse sisu lugenud - tingimisi vanglast vabastatud neonats Adam saadetakse aastaks pisikesse kolkakirikusse meelt parandama. Kohaliku koguduse hingekarjane Ivan, kes on veendunud, et kurjust ei ole olemas ning inimesed on oma olemuselt head, võtab ta avasüli vastu. Peagi areneb Adama ja Ivani vahel põhimõtteline vastasseis ning Adam otsustab, maksku mis maksab, Ivani silmad avada ja tema vankumatu usk murda ….Oma tragikoomilises võtmes viskab see lugu õhku hulga keerulisi küsimusi ja nagu ikka, mida keerulisem küsimus, seda lihtsam vastus. Või oli see vastupidi ...

Sisu kirjeldus ei tundu just väga naljakas aga tegelikult sai naerda pisarateni. Head näitlejad teevad oma töö nii, et vaevalt saalis keegi tõsiseks jääb.

Etendus läbi, jälle autokasti ja teekond sadamasse võetud. Ja oh milline õhtutaevas Naissaarel meid ära saadab. Kõik pildistavad. Päike punetab ja pilved on nii ilusad ning õhtune Tallinn oleks justkui sätendavas tulekahjus

Laevas jõuame veel kohvitada ja muljeid jagada. Ah jaa. Selline naljakas asi ,et proovisin esimest korda elus laeval ka HÜLGE liha snäkki.

Pealtvaadates liha nagu liha ikka, selline tume ja kiuline aga maitse on nagu tugeva maitsega merekalal. Ausalt öeldes hea, et hülge liha ei ole hea. Ilusaid loomi jääb loodusesse rohkem. Rohkem seda küll suhu ei pane. Umbes kell 24.00 jõuame Tallinna. Viin veel mõne töökaaslase koju ja siis sängi ka ise. Mereõhk teeb une magusaks!


Veel lugemist
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now