Proovi midagi uut! HISPAANIA KEEL


Mõtlen hispaania keele õppimisest juba ammu. Zumba muusika on enamuses hispaania keeles ja üsna sagedasti kasutan Google translatorit laulusõnade tõlkimisel. Mingid sõnad, mis korduvad lauludes tihti, on ajapikku selgeks saanud aga rääkida midagi selles keeles ma ilmselgelt ei oska. Üritasin eelmisel aastal leida endale tundi reede õhtuks aga kahjuks seda polnud ja nüüd otsustasin, et lähen pooleteist nädalat kestvale intensiivkursusele. Mõeldud tehtud.

Esmaspäeva õhtul peale tööd kell 16.00 tuiskan Hispaania majja tundi. Saan materjalid kätte ja istun klassis nagu tubli koolilaps ikka. Saabub õpetaja kes räägib ainult hispaania keeles. Appi!!! Sõnadest üksikult aru ei saa, küll aga saan tänu sellele, et ta räägib ka kehakeeles ning kordab teatud sõnu, mida ta meile üldjoontes öelda tahab. Tunnis saab palju nalja sest keegi algajatest ei oska midagi aga kõik on innukad üritajad. Koju saabun kella 21 paiku ja hakkan kodutööd tegema. Päris palju aega läheb. Ei märkagi kui on südaöö. Homme uus päev ja uued sõnad ja jälle südaööni kodutööd. Nädala lõpuks olen ikka päris sassis. Osadel päevadel näpistan lisaõppeks tunnikese ka päevasest kontoritööst. Töövihik on hispaania keeles, ülseanded on hispaania keeles, õpetaja räägib tunnis vaid hispaania keelt. Ilma Google translatorita ei saaks küll hakkama. Esimestel päevadel üritasime kõik ka tunnis mobiili abil Google translatorit kasutada aga õpetaja keelab selle üsna kohe ära ja õige ta on. Tunnis pole vaja isegi kirjutada tahvlilt maha sest tänapäeval saab kõike moblaga pildistada ning intensiivkursus mõjub tõesti paremini kui tunnis keskendud vaid õpetaja kuulamisele, vaatamisele. Selle pooleteise nädala jooksul saan aru, et oleks pidanud puhkuse võtma, et programmi 100% kaasa teha, et saaks vaid ühele asjale keskenduda.

Väga tahaks sügisest edasi õppida aga põhitöö ja Zumba kõrvalt on minu jaoks õige tempo ikkagi üks kord nädalas reedeti. Üks naljakas fakt ka. Ei teadnud, et Hispaanias naised ei võta abielludes mehe nime, enamus naistel on kaks eesnime, millest teine nimi on Maria ning perekonnanimedeks pannakse mõlema vanema perekonnanimed nii meestel kui naistel. Ehk siis minu Hispaania nimi oleks Maiu Maria Merisaar Ruut. Ning ehk veel üks vahva tähelepanek et küsimärgid ja hüüumärgid kirjutatakse, nii sõna ette kui järele, sõna ees siis tagurpidi ja sõna järel õiget pidi.

¡Hola!

¿Cómo estás?

Mi nombre es Maiu, soy Estonia. Y soy un especialista en marketing, y un Zumba Fitness

No estoy hablando bien español!


Veel lugemist
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now