JOOGA – Proovi ka midagi muud kui Zumba!


Tõusen kell 7.30 ja panen trenniriided selga. Ei, mitte Zumba tarbeks, vaid seekord olen otsustanud minna hommikujoogasse, mis algab kell 8:00.

Käisin joogas viimati umbes 10 aastat tagasi ja see ei meeldinud mulle, kuna treener tegi oma harjutusi haudvaikuses ning sundis kõiki pahinal kõva häälega hingama. No ja kui sa ei hinganud, siis ta tuli sulle juurde ja pinnis sind seni, kui sa lõpuks ikka olid sunnitud hingama nagu nõuti. Mulle see sundimine ei meeldinud kohe mitte ja sedasi hingamine ajas jubedalt naerma. Vaevu suutsin vaikselt itsitada. Pärast seda otsustasin, et jooga pole minu jaoks. Las teised teevad, mis tahavad.

Nüüd aga mõtlesin, et teen uue katse. Joogast tean nüüd muidugi ka veidi rohkem, kui siis kunagi.

Hea treener teeb iga trenni heaks, see on kindel, mis kindel!

Valisin treeneri, keda oli mulle sõprade joogafännide poolt kiidetud.

Treener alustab maheda jutuga tundi, muusika mängib vaikselt. Sätin end oma matile ja teen, mis palutakse. Vahel on lahe kellegi teise treeneri tunnis käia ja mitte mõelda, mida järgmiseks tegema peab. Alguses olid pigem venitused ja sirutused. Ei võtnud kaua aega, kui tundsin, kuidas keha läks järjest paindlikumaks. Hingamist soovitas treener ka, aga keegi ei hinganud saalis nii kõvasti, et see teistele oleks veider tundunud. Ei ajanud seekord ka mitte kuidagi naerma. Pigem üritasin olla püüdlik. Muusika muudkui mängis mahedalt ja trenn läks järjest raskemaks, kuigi mitte ülejõu käivaks. Mõnes poosis olime peaaegu niikaua kui mõni lihasgrupp päris ära väsis. Vaatasin taha. No ei olnud kõigil need käed ja jalad midagi palju sirgemad kui mul. Nõrgematel oli võimalus ka harjutus veidi varem lõpetada. Igaüks tegeles iseendaga nagu treener oli tunni alguses soovitanud. Kui tund lõpuks läbi sai, siis oli tunne, et tahaks veel kaua edasi teha. Kere oli kuidagi lõõgastunud, aga ergas. Oli tunne, et lihased on üles ärganud ja ka tuju oli varajasest ärkamisest hoolimata hea. Oligi selline naljkas tunne, et uhh lahe olengi päevaks täiesti valmis.

Seega vana hea tõde on veel korra tõestatud. Hea treener on see, mis teeb trenni heaks. Tänud Evelin! Mulle nüüd jooga meeldib väga. Harjutuste imejõusse usun nagunii juba ammu, seega tulen sinu joogatundi kindlasti veel. Tantsu ma armastan kõige rohkem maailmas, aga vahel ilmselt ikka on suisa hädavajalik teha ka midagi täiesti tasakaalukalt ja rahulikult. Elu peab olema tasakaalus, siis on ka olemine veelgi parem.

Siit siis soovitus, mis tegelikult kehtib iga trenni kohta.

Vali endale treener, kes sulle meeldib ja sind inspireerib!


Veel lugemist
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now