SUVEL KÕIK ÕUE! Suur Heategevuslik Zumbapidu Vabaduse Platsil!


Ettevalmistusi suviseks ürituseks alustasime juba märtsikuus. Saatsin e-maili Tallinna Vanalinnapäevade korraldustiimile ja lahe on, et JAATAV vastus saabus seekord juba samal päeval. Eelmisest Fittestis toimunud Zumbapeost oli mul tekkinud hea kontakt Tallinna Naiste Kriisikoduga ja polnud kahtlustki, kellele seekord head teeme.

Mis on naiste kriisikodu? Kriisikodu on paik kuskohast naised saavad nõu ja abi, kui kodune elu pole turvaline. Parem oleks muidugi kui meil poleks vaja sellist kohta aga kuna elus ei ole alati kõik nii ilus kui see olla võiks, siis on hea teada, et on koht kuskohast on võimalik abi saada, kui tunned, et enam ei oska ja ei jaksa. Enda kodu ja lähedasi on raske maha jätta ja veel raskem on seda teha koos lastega. Olen vahel siiralt mõelnud et kuidas need naised küll suudavad nendest raskustest välja tulla ja, et neid abistavad inimesed kriisikodus peavad ikka olama tõesti ühed kangelased. Täiskasvanud aga täiskasvanuteks, kuid emaga koos satuvad turvakodusse tihti ka lapsed, kes on pidanud kannatama kodus ebastabiilset olukorda ja kas siis füüsilist- või vaimset vägivalda. Ei taha mõeldagi et endal oleks selline saatus.

Seekordse Suure Heategevusliku Zumbapeo pühendasime just neile lastele, kes on sattunud kriisikodusse ning kes vajavad psühholoogilist abi, et saaks jälle uuesti oma naeratuse tagasi. Nemad pole süüdi, et sündisid perekonda, mis ei suuda neid õnnelikuks teha. Nemad väärivad paremat!

Zumbarahvas on rõõmus, sportlik ja energiline!

Pühapäeval 4. Juunil umbes kella 13.30 paiku hakkab igast Vabaduse Platsi servast kokku tulema rõõmsat ja värviliselt riides rahvast. Uskumatu, et tegu on tõeliste Eestlastega. Silmad säravad nii, et sädemeid lendab ja üksteust kallistatakse hoogsalt! Hall mass vaatab meid tardunult justkui tulnukaid. Kõlab ka kommentaare ,et huvitav rõivastus Vanalinnapäevadele tulemiseks, no kas enam rohkem neoonimalt ei saa? EI ole meil aga aega pead vaevata hallide ja mornide inimeste arvamusega. Zumbarahvas on alati olnud sõbralik, rõõmus ja värviline. Kanname me ju lihtsalt värvilisi spordiriideid, mitte bikiine. Kell saab 14 ja DJ lükkab helipuldis muusika kõvaks. Jorge ütleb peo avasõnad ja esimene treener ronib trikiratturite rambile, mis seekord asendab lava. Hoog läheb kiirelt üles ja rahvas tanstib tempokalt kaasa. Latiinomuusika on see, mis lausa paneb liikuma. Paar minutit ja Vabaduse platsil oleks justkui suur suvi käes. No temperatuuri +15 tanstisime küll vähemalt +35 peale ja kui see korrutada veel osalejate arvuga siis saab +100 kraadi kindlalt täis. Treenereid, kes üles astuvad on 20 ja tantsime 2 tundi jutti. Keegi ei lähe ära ja keegi ei ole väsinud! Vahepeal väike lonks vett ja kohe edasi! Tundub, et haarame kaasa ka pealtvaatajaid. Rahvas koguneb meie tantsuplatsi ümber ja õõtsutab kaasa ning plaksutab. Mitmel korral tullakse ka küsima, et millega tegu ja kus seda tantsu õppida saab.

Iga hea asi aga saab lõpuks läbi ja nii ka meie Zumbapidu!

Varsti uuesti!


Veel lugemist
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now