PÄEV ILUKLIINIKUS


Poleks eluski arvanud , et satun kunagi ilukliinikusse, sest arvan , et mõningased naerukurrud pigem kaunistavad inimest. Kuna aga tuttav ilukliinikust otsis uue protseduuri jaoks inimest, kelle peal katsetada ja kliiniku Blogi jaoks oli vaja fotosid, siis lasin enda peale mõningast mõtlemisaega ära rääkida.

Protseduuri pealkiri kõlas päris ohtlikult -”Vereplasma teraapia” (Inglise keeles PRP). Googeldan ja Youtuubin ning saan internetist vastuseks mõned päris verised videod, mille peale saadan enne lõpliku nõusoleku andmist kliinikusse küsimuse, et kas see kõik ongi nii hull. Vastus aga on üsna julgustav ja lubatakse et lähen veel samal päeval julgelt linnapeale jalutama kui vaid soovin. Uurin asja veel ja saan teada ,et kui õigel viisil nahka nõeltega torkida ning sellele protseduurile lisada iseenda vereplasmat, siis peaks nahk muutuma uueks ehk nooremaks. Mõtlesin, et mis seal ikka - elus tuleb kõik põnevad asjad ära proovida!

Kokkulepitud päeval saabun kell 11.30 Viimsisse ArtiaClinicusse. Suur põnevus ja veidi ikka on hirm ka. Kõik on nii megasõbralikud, kõik on nii puhas ja valge nagu ühes esmaklassilises kliinikus olla võikski. Võtan veidi riideid vähemaks, et dekoltee jääks vabaks. Pähe panin õhukese operatsioonimütsi. Lähen lamama kerge teki alla. Nägu puhastatakse meigist ning peale määritakse valuvastane geel. Sel ajal kui geeli mõjumahakkamist ootame, annan veenist verd - 2 väikest ampulli saab kiiresti täis. Aeg läheb ruttu ja umbes 15-20 minuti pärast on näol naljakas tunne. Saan rääkida ja kõiki näolihaseid kasutada aga kui näo nahka puudutada, siis pealmine nahakiht ei tunne midagi. Arst on vahepeal plasma tsentrifuugimisega valmis saanud ja saangi nüüd näha milline see on. Plasma on valkjas-roosakas vedelik ja tundub kahest vereampullist on saanud veidi vähem kui 1 ampullitäis plasmat.

Nüüd see algab, jõuan mõelda. Nõelad ja nägu ja veri aga ei midagi sellist :) Tunne on nagu keegi puudutaks pehme näpuotsaga mu nägu. Räägime arstiga rõõmsalt naeratades juttu kuni kogu protseduur tehtud saab. No ei ole valus, mitte kuidagi ei ole ja õudne ka ei ole! Kõik valmis ja nüüd veel peale rahustav ja toitev mask. Tunne on hea. Tõeline puhkepäev. Muudkui lama ja sinu eest hoolitsetakse. Mõnus!

Lõpuks on kõik valmis. Tõusen püsti ja uudistan peeglist. Nägu on veidi roosakas, nagu oleks just jooksmast tulnud või veidi keskmisest rohkem päikest saanud. Saan kliinikust kaasa targad sõnad kuidas lähipäevil naha eest hoolt kanda ning ka selleks vastavad pesugeelid ja kreemid. 5 päeva pean olema hoolikas. Muud rasket ei olegi kui et hoida nahk puhas, määrida õige kreemiga, ei tohi päevitada ja ei tohi trennis end väga higiseks hüpata.

Kell 16.00 läksin juba poodi ja ei tundunud küll , et keegi mind punetava näo pärast oleks vahtinud. Kella 18.00-ks aga on punetus juba täiesti kadunud. Nahk on pehme ja loomulik, ei mingeid torkejälgi.

Ootan nüüd mis edasi. Esimesed märgid naha uuenemisest peaksid ilmnema umbes 2 nädalat peale protseduuri ning lõplik tukemus olema näha 3 kuu pärast. Uudishimu on suur!


Veel lugemist
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now