LIIKUMIS-JA SPORDITEADUSTE TEADUSMAGISTER JA TREENER REGINA HERODES KOMMENTAAR


Kuigi nädala põhjal on vara suuri järeldusi teha, siis see toidusedel näib olevat tegusa targa teadliku inimese oma!

Tore on näha, et treener on kursis terminitega baasainevahetus ja on ka ise oma menüüd juba sellest aspektist analüüsinud. Kuid teema on siiski keerukam, mida ka treener ise välja tõi, et kõike ei saa numbrite ”keeles” mõõta. Et isegi, kui kõike täpselt sama moodi teha (süüa, treenida), kui sõbranna, siis tulemused on siiski erinevad, sest meil on erinev geneetika, ajalugu, meeleseisund, suhtumine.

Mõned üldised tähelepanekud:

  • Positiivne on see, et treeneril on niivõrd korrapärased söömiseharjumused ja toidukordade vahed ei veni reeglina pikaks . Sageli ongi ülekaalu põhjuseks liiga pikad toitumise vahed, mil veresuhkur langeb.

  • Treeneril on väga sarnased hommikud ja ka kohvijoomise harjumused.

  • Ühe nädala põhjal ma väga suuri järeldusi ei tee, kuid jääb mulje, et kiire elutempo tõttu valib treener palju ka valmistoite. Kuigi valikud on vahvad, siis veelgi tervislikum oleks, kui toidud oleks koduselt valmistatud. Kuid kiirete tegusate inimeste puhul on see pea võimatu. Siiski julgen soovitada Marika Blossfeldti raamatuid, kus on kesksel kohal terviktoitumine (sest peale pikka uurimustööd olen leidnud inimese, kellel on minuga väga sarnased vaated). Paljude poesalatite koostist lugedes kaob mõnikord just lisa e-ainete ja muude lisandite tõttu isu ära. Abiks võib olla kiirele tublile tegusale treenerile näiteks multikeetja, kus saab kõike ajastada ja programmeerida. Tunnistan, et sel eluperioodil ma ise ka ostan väga palju poest valmis asju, et vahel kaalub see mugavus üles aja, mille panustad vaaritamisele. Kuid võlun alates sügisest taas üha enam kodus!

  • Positiivne ellusuhtumine on kordades olulisem, kui toitained, mida sööme! Selle väite kinnituseks särabki teie ees kaunitar Maiu!

  • Mida ma muudaksin? Ma isiklikult jätaks menüüst välja kõik light tooted, sest märge light viitab, et sellel tootele on toiduainetetööstus oma käpa külge pannud, st. mida looduslikum toit, seda parem. Tooted kuhu on lisatud vitamiine või kus on vähendatud rasvade osakaalu võiksid jääda poeriiulitele. Oluline on õppida orienteeruma rasvade maailmas, rasvad on väga head! Lisaks ma kaaluksin, kas on võimalus elusstiilis teha väike muutus, et rohkem toite oleks koduse valmistamiseviisiga?

  • Ma ei löönud treeneri menüüd arvutisse, ega analüüsinud, kas ta sai kätte kõik toitained, aga inimesed saavad seda tänapäeval edukalt ise teha ja netis on tasuta asjalike programme üles riputatud. (vt. artikli lisa)

  • Kuna tegemist on sportliku inimese menüüga, siis baasainevahetusele lisaks tulevad juurde trennid – ja oletan, et treener võiks julgelt rohkem süüa, et taastumist veelgi kiirendada! Sportlikel inimestel ongi vaja rohkem süüa, et organismi varud taastada ja olla valmis järgmiseks treeninguks!

Kokkuvõttes võib öelda, et tema nädalavalikutest kumab läbi siiski teadlikus ja treeneri menüü on suhteliselt mitmekesine.

Võib oletada, et tegemist on kauni ja heade geenidega inimesega, kelle ilu võti võib peituda hoopis ellu suhtumises, mitte pelgalt ninaesises. Kindlasti on ka liikumine suur tegur, mis hoiab treeneri ainevahetuse aktiivsena.

Kui see mis on hetkel olemas, toimib, pole vaja seda väga torkida ega muuta!


Veel lugemist
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now